Organik Ürünlerimiz Basında


Organik Ürünlerimiz Basında

Baca Cafe organik ürünlerimiz ile ilgili basın küpürlerine bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Organik Ürünlerimiz Basında

Organik ürünler bitkisel ve hayvansal üretimin; ilk aşamasında tüketiciye ulaşıncaya kadar olan bütün aşamalarında, insana, çevreye ve ekosisteme zararlı herhangi bir kimyasal, katkı maddesi, GDO gibi girdiler ve yöntemler kullanılmadan işlenen kontrollü ve sertifikalı ürünler “organik ürün” olarak adlandırılır. Organik ürünler kanun ve yönetmeliklerce tanımlı şartlar dahilinde, tüm süreçte izlenebilirliğin sağlandığı, her bir verinin kayıt altına alındığı bir yöntemle üretilir.

Neden organik?

  • Organik gıda daha besleyicidir çünkü organik yetiştirme ve işleme sürecinde gıdaların besin öğeleri daha fazla korunur. Vücut bunlardan daha fazla faydalanabilir, daha iyi sindirir, vücudun direnç ve bağışıklık sistemini geliştirir.
  • Organik ürün sağlıklıdır çünkü üretiminde sağlığa zararlı, cildi tahriş eden, bağışıklığı düşüren, çevresel kaynakları kirleten ve vücutta biriken zararlı kimyasallar kullanılmaz. Bu nedenle sadece tüketenlerin değil üreticilerin ve ailelerinin de sağlığı korunur.
  • Organik ürünler rahatlıkla izlenebilen güvenilir kaynaklardan gelir. Tüm organik çiftlikler, üreticiler, fabrikalar ve ürünler bütün dünyada belirli standartlara göre düzenli olarak denetlenir.
  • Organik ürün çevre dostudur; toprağı, havayı, su kaynaklarını, genetik düzeni ve biyolojik çeşitliliği korur, destekler, bunların sürdürülebilirliğini sağlar. Ayrıca toprak erozyonunu engeller, tüm bu eylemleri yaparken yenilenebilen enerji kaynaklarından faydalanır, enerji tüketimini ve karbon salınımını düşürür.

Araştırmalar vitamin ve mineral gibi besin öğelerinin organik ürünlerde daha bol olduğunu ve vücut tarafından daha iyi kullanılabildiğini gösteriyor. Bu maddeler sağlımız için gerekli ve hastalıklarla savaşmamıza yardımcı olan bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor.

+ Yorumunuzu Yazın

+