Franchise

Baca Cafe

Cafe , bar , bistro , restoran işletmeciliği gibi konular küçüklü büyüklü yatırımcıların hep ilgisini çeken konular olagelmiştir. “Ben çok iyi kurabiye yapıyorum,onun için bir cafe açmak en büyük hedefim.” benzeri sözleri çevremizde sıkça duymuş , risk almayı seven gözükara yatırımcılarla tanışmışızdır.Yeterli donanıma sahip olmadan işe soyunan pek çok yatırımcının bir kısmı (şansı yaver gitmişse) daha yatırım aşamasında,bir kısmı da işletme aşamasının çeşitli evrelerinde küçük büyük çeşitli zararlar ve kötü anılar ile işletmelerini kapatmak zorunda kalmışlardır.Plansız programsız bu girişimler mali düzeyde de büyük bir kaynak israfına sebep olmaktadır.
Bu açıdan bakıldığında denenmiş ; üretim,satış ve pazarlamada belli evreleri geçmiş,tanıtım ve personel maliyetlerinin daha düşük boyutlarda olduğu franchaise uygulamaları günümüzde giderek daha yaygın bir hal almaktadır.
“Baca” olarak biz de piyasadaki 25 yıllık deneyimimizi franchaise uygulaması ile daha etkili ve yaygın biçimde geliştirme kararı aldık.

Franchaise uygulamamız üç ayrı konseptte hazırlanmıştır:

1.BACA EXPRESS (20-35 m2 ve kiosklar için)

2.BACA CAFE (80-200 m2 alanlar için)

3.BACA CAFE BİSTRO (100 m2 alanlar için ve içkili)

m2 leri , sabit yatırımları ve ürün çeşitleri itibariyle farklılıklar gösteren her üç tip için de basitçe hazırlanmış örnek projeler yakında bu sayfalarda yer alacaktır.
Uygulama aşamasında franchaise ile ilgilenen yatırımcılara bulunacak yerler üzerinden önce mimari projeleri hazırlanacak ardından da tüm mutfak ekipmanı ve sabit yatırımların fizibilite raporları ile işletme dönemine ait bütçe çalışmaları teslim edilecektir.
İşletme döneminde belli ürün grupları her gün düzenli bir şekilde mağazalara sevk edilecek,aylık,3 aylık ve yıllık mutabakatlarla işletme analizleri yapılacaktır.
Amacımız markamızın yaygınlaşmasını sağlarken bayilerimizin de risklerden ve maceradan uzak kazanç elde etmeleridir.

    Adınız Soyadınız (*)

    Epostanız (gerekli)

    Firma-Kurum Adı

    Konu

    Mesajınız